Ymy El Khan Z Allahovy Země

Menu

Více o Afgánských Chrtech

Afgánský chrt je typický představitel chrtů, kteří pocházejí z Asie. Původně se vyskytoval ve dvou varianách barvy srsti, dnes jsou u tohoto plemene přípustné všechny barvy.

Je to velký pes vysoký 63 až 74 cm.Má dlouhou čenichovou partii.Jeho uši přiléhají k hlavě, má tmavé až zlaté oči.Končetiny má silné a rovné, hřbet je rovněž rovný,hrudník je hluboký.Je to dobrý běžec, jehož pohyb je plynulý, lehký a pozoruhodně stylový. Srst má jemnou a dlouhou, v obličejové části ji má krátkou. Poněvadž je jeho srst dlouhá, vyžaduje náročnou a každodenní péči, údržbu a pročesávání.

Vlastnosti a využití plemene

Afgánský chrt působí působivým, důstojným a vznešeným dojmem. Má typický orientální výraz a chová se zdrženlivě. V boji dokáže být přiměřeně ostrý, původně se totiž používal jako lovecký pes. Je to velmi sebevědomé zvíře, není to pes vhodný pro začátečníky. Vyžaduje citlivé zacházení, pochopení své uzavřenější povahy a toleranci. Ale i když jsou tyto podmínky dodrženy, majitel od něj nemůže očekávat absolutní poslušnost. Vyžaduje mnoho pohybu a volnosti, je vhodný pro sportovní činnost.
Poslední komentáře
14.05.2008 20:26:51: Ahojky bráško, tady ségra Yasmin Banu z A.z., až budou mít páníčci trochu času, ozvěte se nám smiley. ...